Заповніть, будь ласка, форму
Чтобы воспользоваться формой, включите поддержку JavaScript и Cookies в браузере.

 

 

 

 

Психотерапія. Підліток у сім'ї

Підліток у сім'ї психотерапія«Я повинен і не можу контролювати свою дитину!». Це найбільш частий посил батьків, з яким звертаються за допомогою.

Сам посил можна розділити на два окремих. Перший звучить: «Я повинен контролювати дитину», і за ним стоїть маса ідей (я хороша людина, якщо я хороший батько; хороший батько контролює дитину; тільки контроль забезпечить безпеку і правильний розвиток і т. д.). Небезпека таких ідей лежить в багатьох площинах. Це і визначення себе не через те що Ви є, а через поведінку дитини, і визначення дитини як безпорадну істоту, і формування відносин в центрі яких формується і підкріплюється низька самооцінка як дитини, так і батьків, і цілий список того, хто що зобов'язаний (батько - контролювати, керувати, жертвувати собою, і т. п. , і дитина - відповідати , підкорятися, тощо).

І другий: « Я не можу контролювати дитину». Здоровий глузд і те, як поводиться дитина, змушують помічати реальність.

Контраст того як одні діти повністю підкоряються на відміну від тих, хто чинить опір батьківському контролю, створюють хибне враження про благополуччя справ у перших. Часом здатна дитина виявляється вкрай залежною і не здатною на прийняття рішень, прояв ініціативи, не готовою до самостійного життя.

Все це в підсумку може жахливо засмучувати батьків.

Психотерапія може допомогти як сімейна, так і індивідуальна батьків, підлітка.

Психолог, психотерапевт Рожко Світлана

11.11.15р.

+38 (048) 743-62-43
+38 (067) 480-30-78