Заповніть, будь ласка, форму
Чтобы воспользоваться формой, включите поддержку JavaScript и Cookies в браузере.

 

 

 

 

Особисті стосунки. Самоаналіз. Консультація психолога, психотерапія

Особисті стосунки. Самоаналіз. Консультація психолога, психотерапіяДо відвідин парної, сімейної консультації психолога, психотерапевта, можна вже зараз почати переглядати і змінювати відносини через зміни себе. Спробуємо?

  1. Чи можете Ви похвалитися тим, що повністю віддали себе інтересам партнера, його зручностям і перевагам, що Ви уловлюєте всі його бажання «на льоту»?
     
    Якщо так, то перевірте, чи не втратили Ви себе в цьому процесі, свої бажання, цінності, інтереси, свободу та ресурсну самотність?
  2. Ви хочете 24 години на добу проводити з партнером і самотність лякає і супроводжується інтенсивною, всепоглинаючої тривогою?

    Ризикніть перестати боятися самотності і поверніться до себе. Зверніть увагу, що мова при цьому піде не про підготовку до розставання, а про необхідний час, коли можна побути наодинці з собою або переключитися на зовнішнє СВОЄ: зайнятися творчістю, спортом, хобі, прочитати книгу і т.д. Спробуйте. Чим більше ви будете знати: чого хочете, що Вам цікаво і що вражає, а також як це отримати, тим більше будете помічати свою самодостатність, і що Вам з собою не буває нудно.

    Трохи ще про самотність, як ресурсі. Опинившись на самоті, зупиніться в бажанні терміново подзвонити або бігти базікати до партнера, знайомим, відволіктися на хобі, спорт і т.д, а залиште простір навколо себе не заповненим діями, порожнім і залишіться з власними думками і бажаннями. Спочатку буде незвично, забажаєте вчепитися в що-небудь зовнішнє, побалакати з ким-небудь. Але якщо пам'ятати, що відчуття порожнечі з часом заповниться, не боятися її і не поспішати, то з'явитеся Ви для себе самого.

    Сподіваюся, Вам вдасться прийняти себе з радістю, з'являться переживання себе, а з ними зменшаться розчарування в партнері і образи, пов'язані з невиправданими очікуваннями. Адже з'явиться переживання свого життя і відчуття відповідальності за нього на себе.
  3. Поміркуйте, чи часто вам здається, що саме партнер винен у ваших незадоволеності, нездійснених очікуваннях?
     
    Якщо так, то спробуйте почати брати відповідальність та ініціативу за їх виконання на себе. Навчіться вирішувати складності самостійно. Почніть з чого-небудь малого. Бажаєте піти в театр або подивитися фільм,ризикнить не чекати, коли у партнера знайдеться час. Просто сходіть і подивіться. А враженнями поділіться з партнером. Як тільки ви навчитеся брати відповідальність і проявляти ініціативу, Ви зможете самостійно контролювати зміни у своєму житті, і станете менше чіплятися за партнера, контролювати його, висуваючи йому претензії.
  4. Прийміть, що Ваш партнер це не Ви, навіть якщо і здається, що у вас так багато спільного, та й знаєте Ви його давно. Це дозволить пожвавити інтерес до партнера і вражатися новому, змінам, тому, що Ви будете відкривати для себе в партнері. З'явиться шанс для партнерських відносин, а різниця стане ресурсної.
  5. Повага і гідність.
     
    Їх втрата руйнує стосунки. Партнерські відносини можливі тільки між людьми, які поважають себе і зберігають гідність, не принижують партнера і не дозволяють принижувати себе. У співзалежних відносинах втратити гідність і повагу - хронічна норма.
  6. Вчиться усвідомлювати і виражати словами свої почуття та емоції. Фраза: «коли ти так робиш, я злюся на тебе», запрошує в діалог і припускає можливе вирішення і  зміни. Биття дверима і крики від люті діалогу і продуктивних змін не передбачають. Зупиниться та відповідьте собі на питання, перш ніж почати за звичкою стукати дверима і кричати: «Це дійсно моя мета розбити сколо в дверях? Або мета висловити невдоволення і спробувати щось змінити? »
  7. Змінити якість відносин можна прийшовши в них з бажанням партнерських відносин, але це не достатня умова їх збереження. Для цього потрібні двоє і бажання обох змінюватися і змінювати те, що між партнерами.

Більше про партнерські відносини можна прочитати тут:

Особисті стосунки. Близькість. Консультація психолога, психотерапія

Консультація гештальт-терапевта,
Психолога

Рожко Світлани