Психотерапія. Про сім'ю і секс.
Відсутність гармонії в сексуальних відносинах з партнером – досить часта скарга, яка обмовляється і визнається або замовчується і не помічається в тривалих відносинах.
Причинами можуть бути як внутрішньоособистісні конфлікти одного з партнерів, так і відносини між партнерами. Це може усвідомлюватися не в повній мірі. Здатність до повноцінного і задовільного статтевого життя-один з найпотужніших засобів самоствердження особистості. Незадоволення в сексуальному житті може переживатися як приниження, применшення особистості, постійний стресовий, фрустрируючий момент.
Пара-це єдина система. Всі сексуальні розлади- парні у фізіологічному і психологічному сенсі. Як будь-яка система пара існує відносно автономно , в ній є прямі і зворотні зв'язки, вона здатна в певній міри до саморегуляції, самокорекції.
Психотерапія сексуальних розладів ефективна коли механізми саморегуляції та самокорекції системи порушені. Психологічна сумісність є найважливішим і переломним моментом в житті пари. Вона формується протягом не менше ніж трьох років спільного життя. У формуванні такої сумісності відіграє важливу роль усвідомлене пізнання партнера і себе через партнера. Є й неусвідомлювані процеси: ідентифікація образу і еталона. Чим більш повна ідентифікація, тим більше комфорту та задоволення, чим більше є відсутність ідентифікації, тим більше напруги і тривоги.
Крім того, якщо у відносинах буде перевага у переживанні таких відчуттів як сором, страх, образа , провина, розчарування та ін.-то будемо мати справу з блокуванням сексуального збудження.
Стратегія психотерапії сексуальної дисгармонії лежить у площині як індивідуальної, так і парної психотерапії.
Психотерапевт. Гештальт-підхід. |
Рожко Світлана 05.11.2015 |