Заповніть, будь ласка, форму
Чтобы воспользоваться формой, включите поддержку JavaScript и Cookies в браузере.

 

 

 

 

Сімейна криза. Переживання. Вихід.

Під сімейною кризою в цій нотатки пропоную розглянути переживання кризи відносин. Криза відносин - окремий випадок сімейної кризи з одного боку, а з іншого - фактор успіху (чи ні) подолання як сімейної кризи, так і будь-якій життєвій ситуації і події. Я думаю, що саме криза відносин, що супроводжує сімейну кризу заважає вільному проясненню у партнера важливих хвилюючих моментів, пред'явленні себе в контакті, усвідомленню, переживанню і якісним змінам в сімейній системі.

Сімейна криза. Переживання. ВихідКриза відносин має початок і пік (тупик) і складається з деяких етапів.

  • напруга, роздратування, опір тому, що відбувається
  • гнев, образа, страх, сором,
  • подавленіе і втеча (активна і пасивна, емоційна, інтимна, фізична)
  • емоц.глухота і тупик (не розрізнення того, що відбувається).

Ігнорування того, що відбувається з собою і партнером на кожному з етапів кризи відносин, неможливість внести в контакт і отримати зворотній зв'язок призводять до того, що ресурсна складова кризи, потенційно несуча розвиток для відносин, втрачається, а криза не вирішується і відбувається заморожування ситуації.

Поява тривожних симптомів - привід піти до психолога. Найчастіше пожвавлення замороженої ситуації і переживання гніву, болю, роздратування, страху (і його похідних: страх приниження, наприклад), сорому, образи, каяття і прощення, призводять до пожвавлення любові і бажання знову наближатися. Переживання передбачає не тільки чесну зустріч з почуттями, ризик їх переживати, а й осмислення того, що відбувається, можливо перегляд цінностей.

Виходів з кризи не так вже й багато: трансформація і перехід до нових форм, заморожування, розлучення-розрив.

Додатково на цю тему дивись:

Гештальт –терапевт,
Сімейный психолог
Рожко Світлана
17.08.2014.

<< Назад