Заповніть, будь ласка, форму
Чтобы воспользоваться формой, включите поддержку JavaScript и Cookies в браузере.

 

 

 

 

Порушення серцевого ритму

Порушення серцевого ритмуТак звана психосоматична аритмія проявляється по раптово виникаючим приступам тахікардії, брадикарлії, екстрасистолії. Причинами порушення серцевого ритму можуть бути органічними, психологічними і змішаними.

Будь-яке порушення серцевого ритму у людини викликає страх смерті з чітко визначеною панікою. Почуття загрозливої серцевої катастрофи нерідко супроводжується відчуттям повної зупинки серця.

Скарги на  порушення серцевого ритму при фізичному зусиллі,при хвилюванні, а також у спокої - одна з складових тривожно-депресивних невротичних станів. Найчастіше скаржаться на порушення серцевого ритму при пробудженні з ранку, при засипанні, при пробудженні вночі.

Обтяжливу тахікардію з переживанням страху смерті може викликати згадка про стенокардію або інфаркт міокарда. Разом з тим у багатьох суб'єктивне переживання порушення ритму може не супроводжуватися об'єктивними змінами електрокардіограми або частоти пульсу. Тим не менше таке суб'єктивне переживання порушення серцевого ритму приносить в життя людини знесилення, муки, паніку, відчай, може призводити до суїцидальних думок.

Страждаючи порушенням серцевого ритму відрізняються високою тривожністю, тенденцією до постійного контролю, придушенням почуттів, стиль виходу з життєвих криз має одну загальну тенденцію.

Найчастіше це призводить до соціальної ізоляції, ходіння по лікарях, «прирастанию» до родича, погіршення якості життя.

Якщо Ви впізнаєте себе і хочете змінити якість життя, телефонуйте.

Більше з цього приводу читайте тут:

ВСД з панічними атаками. Лікування.

Панічний розлад.

Феномен контролю. ВСД. Панічна атака.

Панічна атака. ВСД. Депресія. Травма. Що Ви ще не знали про це?

08.02.2016р.

Рожко Світлана

Пихолог, Психотерапевт.

<< Назад