Заповніть, будь ласка, форму
Чтобы воспользоваться формой, включите поддержку JavaScript и Cookies в браузере.

 

 

 

 

Погані думки

Погані думкиПрактично у кожної людини будь-якого віку бували моменти, коли неспокійний стан повністю оволодіває їм. Найбільш яскравим прикладом буде, що коли ти знаходишся на веселому святі або з близькими на пікніку, тривога і неприємні думки мучать і не дають розслабитися.

Погана думка - тривожна думка, вона позначає природу самого страху, супроводжується  неприємними переживаннями.

Джерелами таких станів можуть бути:

Конфлікт усередині нас або протиріччя.

Наприклад, мама вчила, що дружба - це велика цінність, культурні люди терплячі і тому подібне. А друг поводиться періодично так, що з ним виникає бажання посваритися або побитися. Та енергія, яка виділилася як реакція на поведінку друга вже живе усередині. А ті правила, яким навчила мама не лише стримують поведінку, але і можуть примушувати тебе оцінювати природньо  виникаючі думки (але які ти не реалізуєш, зверни увагу), -  як погані. Зупинена енергія усередині тебе перетвориться  в додаткову тривогу. Конфлікт лежить в протиріччі твоїх природних реакцій на поведінку іншої людини і установок, що таке дружба, і як дружити правильно.  Погодься, що думки і погані, і хороші бувають у усіх і мають право на існування. Якщо з німи не боротися, а помічати їх як такі, що сигналізують про дискомфортні стосунки, то вони стають нашими друзями.

За тривогою тоді можна виявити, наприклад, що є страх гніватися відкрито і втратити від цього друга,  або страх виявитися поганим другом. Оскільки і думки, і усі ці переживання відносяться до стосунків між тобою і другом, можна ризикнути з ним про це поговорити, або знайти ще якийсь спосіб обійтися з цим.

Ще одним джерелом поганих думок може бути відчуття провини або незручності і сорому.

Далі буде...

Психолог, психотерапевт Рожко Світлана.

+38 (067) 480-30-78
+38 (048) 743-62-43