Заповніть, будь ласка, форму
Чтобы воспользоваться формой, включите поддержку JavaScript и Cookies в браузере.

 

 

 

 

Панічний розлад.

Панічний розладДана нотатка написана на підставі щоденного практичного досвіду і може відрізнятися від наукових статей і книжок з цього приводу.

Панічний розлад або епізодична пароксизмальна тривога-найбільш частий привід для звернення за допомогою психотерапевта за останні три роки.

Основною ознакою будуть повторні напади важкої тривоги (паніки), пов'язані і не пов'язані з певною ситуацією, специфічними обставинами, і тому неконтрольовані і непередбачувані.

Переважають страхи: вторинний страх смерті, страх божевілля, страх задухи, страх безконтрольності, страх, що щось буде зроблено не ідеально, страх, що инший зробить гірше, ніж ти, страх брати на себе відповідальність за своє життя, страх втрати самоконтролю, страх втрати свідомості, страх втрати близької людини, страх втрати матеріального забезпечення, страх безпорадності, страх повторення нападу, страх натовпу, страх залишитися одному, страх прийняти таблетки, страх побічної дії від таблеток та инши. Більшість страхів пов'язані з контекстом життя людини, частина екзистенційні та вітальні.

Вегетативні симптоми: біль і важкість у грудях, запаморочення, холодні кінцівки, порушення дихання, слабкість в ногах, тремор рук та инше.

Поєднання чимраз більшого страху з вегетативними симптомами переживається « жахливо» і «болісно», змушує залишати і в подальшому уникати місця виникнення панічної атаки. Як правило напади відбуваються з ранку або ввечорі.

Досить часто можна відзначити ігнорування своїх почуттів, потреб, втрату контакту з собою і своїми потребами, відсутність самореалізації та активного життя, не бажання змінити якість свого життя.

Життєвий фон є найчастіше щось одне з перерахованого або поєднання декількох факторів: людина, син, чоловік призивного віку/ залежність, матеріальне забезпечення на партнері, дитині, батькові/ щоденний більше 8-годинний перегляд новин, ТБ/ довге засиджування за екраном комп'ютера/ не легалізується і не визнається хронічне роздратування на дитину, партнера, батька/ ігнорується порушення особистого простору і втома/ хронічне напруження , коли не визнається наявність зради партнера і руйнування сім'ї, хоча інтуїтивно відчувається, що не все гаразд та инше.

Про справжність панічного розладу можна казати, якщо немає якоїсь стійкої фобії і при виникненні панічної атаки в ситуації відсутності об'єктивної небезпеки, при відносній свободі від симптомів між нападами, обов'язкова умова: напади спостерігаються більше місяця.

Якщо Ви впізнаєте себе і Вам потрібна допомога, не відкладайте це на завтра.

Більше з цього приводу читайте тут:

Порушення серцевого ритму

ВСД з панічними атаками. Лікування.

Феномен контролю. ВСД. Панічна атака.

Панічна атака. ВСД. Депресія. Травма. Що Ви ще не знали про це?

08.02.2016 р.

Рожко Світлана

Пихолог, Психотерапевт.

<< Назад