Заповніть, будь ласка, форму
Чтобы воспользоваться формой, включите поддержку JavaScript и Cookies в браузере.

 

 

 

 

Сімейна криза. Чинники.

Пропоную в цій нотатки розібратися, що зазвичай служить поштовхом, джерелом сімейної кризи, і чи можна однозначно сказати, що в усіх парах джерела кризи більш-менш схожі.

Сімейна криза. ЧинникиОтже, на будь-якому життєвому етапі сім'ї криза може виникнути:

  1. якщо один або обидва партнери переживають особисті психологічні кризи і чинники невдоволеності свого життя-буття бачать в сімейних відносинах.
  2. якщо партнери слабо орієнтуються у можливостях і взаємодоповнюючих психологічних, соціальних та інших ресурсах своїх і партнера.
  3. якщо партнери погано орієнтуються в психологічних і просторових межах і не мають навички помічати і повідомляти про свої потреби і прояснювати про потреби і межі партнера.
  4. якщо партнери уникають або складно переживають динамічний процес психологічного та територіального злиття-поділу, мабуть, сюди ж можна віднести і відсутність зацікавленності до пізнання різниці один одного.
  5. відсутність сформованих сімейних визнаних ритуалів, якщо такі є важливими хоча б одному з партнерів.
  6. відсутність спільних планів на майбутнє, в яких є місце для самореалізації кожного з партнерів, отримання визнання і можливості розділити переживання з цим пов'язані.
  7. принципово взаємовиключні цінності і погляди на світ і соціум.
  8. діти. Діти є - усиновлення, народження, садок, школа, ВУЗ, нова сім'я і відпускання, кожне з цих символічно виділених подій викликає перебудову і адаптацію сімейної системи. Дітей немає - навіть, якщо це питання вибору, криза є чи відстрочена.
  9. ситуаційні і подієві джерела: війна, смерть родичів, зміна житла, міста, країни, роботи, соціальна реалізованість, важкі хвороби, інвалідність, народження хворих дітей, наявність хоббі і захоплень, наявність або відсутність друзів і б.іншого.

Чи можна без сумніву сказати, що у всіх пар джерела кризи більш-менш схожі? Звичайно, так, це може трапитися на будь-якому етапі будь-якої сім'ї, і при цьому, звичайно, ні, адже кожна сім'я індивідуально, як система реагує і ставиться до подій. Здатність залишатися в діалозі з партнером і прояснювати, переживати спільно відбувається, не втікаючи і не ізолюючись, є панацеєю виходу з кризи самостійно, без допомоги психолога, психотерапевта, але звичайно, ж не вбереже від самої події.

Додатково на цю тему дивись:

Гештальт –терапевт,
Сімейный психолог
Рожко Світлана
17.08.2014.

<< Назад