Заповніть, будь ласка, форму
Чтобы воспользоваться формой, включите поддержку JavaScript и Cookies в браузере.

 

 

 

 

Душа і тіло. Психосоматика.

Що таке психосоматика?

Психосоматичні захворювання - це захворювання, у розвитку яких провідну роль відіграють психологічні фактори в тому числі і психологічний стрес. Як правило психосоматика захворювань ховається за симптомами тієї чи іншої психосоматичної хвороби. Психосоматика може проявлятися: астмою, кишковими розладами, виразкою шлунка, гіпертонією, вегето-судинною дистонією, астенічними станами, запамороченнями, мігренню, слабкістю, швидкою стомлюваністю, і тому подібним.

При виникненні будь-яких симптомів людина в першу чергу звертається до лікарів, які обстежують людину, ставлять діагноз і на підставі цього призначають лікування.

Якщо призначені медикаменти приносять полегшення тільки тимчасово, а хвороба повертається знову і знову; органічні, вірусні, інфекційні та інші медичні причини виникнення захворювання виключені, тоді можна припустити, що в основі захворювань лежить більш складний психологічний механізм його відтворення, а людина має справу з психосоматикой.

Перелік психосоматичних захворювань досить різноманітний.

Причини психосоматики:

В цілому в поясненні психосоматичних захворювань визнається багатофакторність - сукупність причин, які взаємодіють між собою.

Основні з них:

  • неспецифічна спадкова і природжена обтяженість з соматичними порушеннями (поломки хромосом і генні мутації)
  • спадкова схильність до психосоматичних порушень
  • нейродинамічні зрушення, пов'язані зі зміною діяльності ЦНС - передбачається накопичення афективного збудження - тривоги і напруження вегетативної активності
  • особисті ознаки – наприклад, нездатність сприймати і позначати словом почуття, складнощі міжособистісних відносин, трудоголізм
  • риси темпераменту, наприклад низький поріг чутливості до подразників, труднощі адаптації, високий рівень тривожності, замкнутість, стриманість, недовірливість, переважання негативних емоцій над позитивними
  • фон сімейних та інших соціальних факторів
  • події призводять до серйозних змін у житті
  • особистість батьків і сімейна дезінтеграція та ін.

Психотерапія психосоматичних захворювань передбачає роботу як індивідуально (відновлення чутливості та отримання досвіду назви почуттів з подальшим внесенням їх в контакт, розпізнавання потреб і навик внесення їх в контакт, пошук альтернативного запособу побудови контакту без використання симптому та інше), так і роботу безпосередньо з системою у випадку, якщо підтверджується, що виникнення симптому пов'язано з сімейним або соціяльним факторами.

Психолог, психотерапевт Рожко Світлана

<< Назад