Психолог дітям
Гра і малюнок, фотографія і ручні вироби, вишивка і в'язка - це перші прояви нас через творчість і природність в діях. Окрім задоволення і радості творчість деколи нам допомагає пережити не лише наші яскраві приємні враження і фантазії, але пережити і трансформуваті, або навпаки закріпити важкі, сумні, страшні, сором'язливі переживання.
Яким чином запитаєте ви мене? Давайте розберемо це через приклади.
Наприклад, малюючи похмурі картинки, ми даємо право на життя своїм похмурим переживанням. Але якщо у нас не виникає бажання змінити картинку на радіснішу, то швидше за все ми закріпили саме похмурі переживання усередині себе.
Скажімо, Смуток, намальований у вигляді предмету або чоловічка в чорних, сірих або синіх тонах, так і залишиться лише смутком, якщо мені його не забажається зрозуміти: що ж йому потрібно? Може свята, або друга, або мами? Або вирушити у подорож і подивитися на веселку після дощу? Якщо я зрозумію, чому в гості прийшов до мене саме Смуток, і що його порадує, то швидше за все він задовольниться і піде, а на малюнку з'являться радісніші забарвлення, а з ними прийде його сестра Радість.
Далі буде...
Психолог дітям. Психологічна освіта.
Психолог, психотерапевт Рожко Світлана
+38 (067) 480-30-78 | |
+38 (048) 743-62-43 |